Mekatronik Geleceği

Mekatronik Kavramı Mekatronik Doğuşu ve Gelişimi Daha fazla...

2010 Puanlari

Mekatronik Mühendisliği 2010 ünviversite giriş puanları...  Daha fazla...

Forum Başlıkları

Mekatronik staj yerleri
Karakoc 4.5.2013 5:29
Mekatronik hakkında sorularım
komutan116 3.5.2013 18:08
Cvp:mekatronik mühendisliği
tayfunsirahane 21.12.2012 6:52
Cvp:ödevv
memo_efem 10.12.2012 13:24
mekatronik mühendisliği
mktrnköğrnci 26.11.2012 20:21
Cvp:Duyuru
mktrnköğrnci 24.11.2012 21:47
Devamı...

Mekatronik Güncel Haberler

Hangi Üniversitelerde Mekatronik Mühendisliği Var?

Türkiyede bulunan üniversitelerde mekatronik mühendisliği
Fakülte düzeyinde mekatronik eğitimi: Bu konuda Atılım Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Mühendislik alanında, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ise Mekatronik öğretmenliği alanında eğitim vermektedirler.

Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ Makine Mühendisliği, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitelerinde ise Mekatronikle ilgili lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler verilmekte ve araştırma-geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Bu fakültelerde bağımsız mekatronik mühendislik bölümleri henüz açılmamıştır.

Meslek Yüksekokulu düzeyinde mekatronik eğitimi: Meslek Yüksekokulları araştırma-geliştirmeden daha ziyade uygulamaya yönelik mekatronik eğitimi vermektedirler. Mekatronik programı olan Meslek Yüksekokulları arasında Ereğli Meslek Yüksekokulu, Kocaeli Üniversitesi Gebze Meslek Yüksekokulu, Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu, Gaziantep Üniversitesi Gaziantep Meslek Yüksekokulu, Trakya Üniversitesi Tekirdağ Meslek Yüksekokulu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Zile Meslek Yüksekokulu, Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu, Dokuz Eylün Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu sayılabilir.mekatronik mühendisliği veren üniversiteler, üniversite mekatronik, lisans mekatronik, önlisans mekatronik, mekatronik mühendisliğine giriş koşulları
PAYLAŞ